Boğaziçi Proficiency BUEPT. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi Boğaziçi Proficiency BUEPT. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Ocak 2018 BUEPT / BÜYES SINAV KAMPI

KAYITLARIMIZ AÇILAN EK KONTENJANLA DEVAM ETMEKTEDİR.

Programa sadece seviyesi uygun olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Kontenjan Sınırlıdır!! 

KALAN KONTENJAN: 2

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015, 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya info@istdilakademisi.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır. 

Kalan
2
Kontenjan

Ocak 2018
BUEPT / BÜYES Sınav Kampı

BUEPT Sınav Kamplarımız yılda 4 defa düzenlenir. Sınıflarımız sadece Boğaziçi Hazırlık öğrencilerinden oluşmaktadır. Başka üniversite öğrencileri kabul edilmemektedir. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler BUEPT sınav tarihine kadar sürmektedir. Ders saati olarak hafta içi sabah, öğlen; hafta sonu sabah seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflarda eğitim alırlar.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Ders İçeriği

Program boyunca Reading, Listening ve Writing olmak üzere bütün bölümler üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır.

Reading ile ilgili olarak skimming ve scanning teknikleri üzerinde yoğun pratik çalışmaları; search reading ve careful reading ayrıntılı soru çözümlemeleri yapılmaktadır. Ayrıca BUEPT VOCAB List‘lerden mutlaka bilinmesi gereken sınav kelimeleri üzerinde durulmaktadır.

Listening için soru tiplerine göre parçayı nasıl dinlemeniz gerektiğine yönelik çalışmalarla başlamaktayız. Devamında her ders sınav pratiğini arttırmaya yönelik olarak selective listening ve careful listening pratik çalışmaları ve soru çözümlemeleri yapılmaktadır.

Writing çalışmaları akademik essay formatları, akademik cümle / gramer yapıları ve kelime çalışmalarından sonra yoğun essay ödevleri ve bunları hocalarımızla birebir değerlendirme şeklinde devam etmektedir.

Eğitmen Kadromuz

Dersler BUEPT / BÜYES sınav sisteminde uzman ve deneyimli Boğaziçi’li Hocalar tarafından verilmektedir.

Hocalarımız bütün öğrencilerini bireysel olarak tanır ve onlara Sınav Koçluğu yaparlar. Sınav hazırlık süreci boyunca bireysel gelişim takibi, İngilizce çalışma yöntemi, motivasyon desteği gibi konularda her zaman öğrencilerine destek olurlar.

Ders Kaynakları

Derslerde BUEPT sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için ders saatlerine ek olarak sınav kampı boyunca düzenli olarak BUEPT DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Boğaziçi formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav Kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Öğrencilerimiz ders sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soruları ve takıldıkları noktalarda hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konulan zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

BUEPT / BÜYES sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

Eylül 2017
BUEPT / BÜYES Başarı Oranımız: % 90

BUEPT / BÜYES Sınav İçeriği

BUEPT / BÜYES ya da yaygın adıyla BOUN PROFICIENCY sınavı Eylül, Ocak, Haziran ve Ağustos aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Bu da, Boğaziçi not sisteminde C’ye tekabül etmektedir.

 

Sınav toplam 3,5 saat sürer. Sırasıyla Listening, Reading ve Writing bölümlerinden oluşur. Writing bölümünden önce 30 dakikalık bir ara vardır. Öğrenciler sınavda sadece tükenmez kalem kullanabilmektedirler.

 

BUEPT Listening

Bir sınav görevlisinin listening metinlerini bir kez sesli okuması şeklinde yapılır. İki bölümden oluşur: Selective Listening ve Careful Listening.

 

Selective Listening: Bu bölümde sorular dağıtılıp öğrencilerin incelemesi için 3 dakika süre verilir. Daha sonra metin okunmaya başlanır ve bu esnada sorulara cevap verilir. Yani while listening formatındadır. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 10 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.

 

Careful Listening: Bu bölümde yine okunan metne dair ortalama 10 soru sorulur. Note-taking listening formatındadır. İlk önce metin okunur ve bu esnada öğrenciler önemli olabilecek noktaları not alırlar. Okuma bittikten  sonra sorular dağıtılır ve öğrenciler soruları almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Soruları cevaplamak için verilen süre 15 dakikadır.

 

BUEPT Reading

İki bölümden oluşur: Search Reading ve Careful Reading

 

Search Reading: 8 – 10 sorudan oluşur. Toplam süre 30 – 35 dakikadır. Bu bölümde uzun bir metinden spesifik bir bilgiyi çekip çıkarabilme beceriniz test edilir. Cevaplar her zaman kısa ve öz olmalıdır. Soru neyi soruyorsa sadece onu yazmalı, gereksiz bilgi eklememelisiniz. Parçanın içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi yazmak puan getirmez, hatta yanlış cevap olarak değerlendirilir. Verdiğiniz kısa cevaplar dilbilgisi olarak da soruyla uyumlu olmalıdır.

 

Careful Reading: 9 – 11 sorudan oluşur. Toplam süre  40 – 50 dakikadır. Bu bölümde metinle ilgili ana fikir bulma, detay anlama, çıkarsama, paragraflar arası ilişki kurabilme gibi sorular sorarak metindeki ayrıntıları bulabilme beceriniz test edilir. Sorular kısa cevap, çoktan seçmeli veya eşleştirme soruları şeklinde olabilir.

 

BUEPT Writing

Writing bölümünde verilen iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfalık (250 kelime) iki essay yazmanız istenir. Toplam süre 80 dakikadır. Her iki essay konusu da ilgili yardımcı fikirlerle birlikte sınav başında verilir. İstediğiniz birinden yazmaya başlayabilirsiniz. Yardımcı fikirleri kullanmak zorunlu değildir. Kendi fikirlerinizi de kullanarak yazabilirsiniz.

 

Essayiniz akademik essay formatı, düşüncelerinizi açıklama beceriniz, paragraflar arası geçişlerin sağlanması, akademik gramer yapı ve kelime çeşitliliği gibi unsurlar dikkate alınarak değerlendirilir.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni BUEPT / BÜYES kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru